ماجرای زندگی تون رو تعریف کنید و اجراش کنید

» ماجرای زندگی تون رو تعریف کنید و اجراش کنید

هر موجودی برای خودش کلی ماجرا داره، ماجرای زندگی تون رو خودتون اجرا کنید


این جا وسط کلی ماجرا تنها موندم

فقط من تنها نیستم هر آدمی یا شاید هر موجود زنده ای با ماجراهای خودش تنهاست

چون هر کسی یه ماجرایی خاص داره و هر کسی به هر ماجرایی از نگاه خاص خودش با اون برخورد می کنه کلی ماجرا و کلی موجودات تنها.


شاید خیلی از ماجراها مشابه هم باشند اما نگاه و عکس العمل های هر کس با هر ماجرایی متفاوته. میشه دور کره ی زمین چرخید و آخرش خسته و افسرده بدون هیچ دستاوردی برگشت میشه هم یک کوچه یا یک خیابون رو تنهایی رفت و کلی دستاورد و ایده ی جدید به فکرت برسه.

سفینه های فضایی جایی برای نگاه کردن به ماجراهای زمین از یه زاویه ی دیگه می تونه باشه از اون بالا می تونی تموم زمین رو نگاه کنی و ماجراها رو تحلیل و بررسی کنی چقدر ماجرا چقدر فکر چقدر تنهایی این همه موجود و باز هم تنهایی.


چه پیوند ناگسستنی بین موجودات زمینی و تنهایی خورده همه دنبال ماجراهای خودشون هستند و یادشون نمیاد چند وقته درگیر ماجراهای مختلف شدند.


چقدر سکوت دوست داشتنیه یه سکوت به معنای تمام جهان وقتی خوابت نمی بره و کسی کنارت نیست مجبوری سکوت کنی یا با خودت شعر و ترانه زمزمه کنی و با خوندن یک کتاب و داستان بری وسط ماجرای آدمایی که نمی شناسیشون و ببینی برخوردشون با ماجراهای زندگیشون چطوریه.


اگه میشد ماجراها رو خودمون بسازیم هم جالب میشد شاید هم بشه نمی دونم هر روز یه ماجرای جدید برای خودمون تعریف کنیم و بعد اجراش کنیم تنهایی یا با اطرافیانمون من میشم یه ماجرا و میرم وسط ماجرای موجودات دیگه وسط ماجرای اون گربه ای که براش دست تکون میدم و تا یه جایی دنبالم میاد و کنار نیمکت پارک کنارم میشینه وسط ماجرای اون کلاغی که بالای شاخه ی درخت به ماجراهای امروزش فکر میکنه وسط ماجرای دختربچه ای که میخواد ازش فال و آدامس بخرم وسط ماجرای دختر پسری که روبروی من نشستند وسط ماجرای راننده اتوبوس وقتی که می فهمم کارت بلیطم شارژش تموم شده یعنی من وسط ماجرای این همه موجود هستم یا اونا اومدن وسط ماجراهای من؟


ولی آخرش هر کس با ماجرای خودش تنها می مونه و مهم اینه که اگه خواسته یا ناخواسته وارد ماجرای هر موجودی شدیم سعی کنیم طوری رفتار کنیم که هر وقت تصویر ما موقع یادآوری ماجراهاش یادش افتاد حالش بهتر بشه و یه لبخند روی لباش نقش ببنده.


حواسمون باشه که هر کسی رو وسط ماجراهای زندگیمون راه ندیم و وسط ماجرای هر موجودی نشیم.


آخرین مطالب این وبلاگشعر عاشقانهشعر و غزل - مثنوی- اشعار ناب فارسی - اشعار عاشقانه
روانشناس ایرانی در لندنمینو ایرانی،روانشناس و مشاور ایرانی مقیم انگلستان-لندن
ساخت وبلاگ
وبلاگ تبلیغاتیساخت وبلاگ تبلیغاتی